Bezbolesne leczenie zębów
Główną rolą stomatologii zachowawczej jest zapewnienie zdrowia tkanek jamy ustnej. W tym celu wykonuje się zabiegi profilaktyki próchnicy takie jak zabiegi
lakierowanie zębów fluorem czy
lakowanie bruzd u dzieci oraz leczy się obecne ogniska próchnicy zębowej. Ponieważ wielu pacjentów wciąż obawia się wizyty u stomatologa, w celu całkowicie bezbolesnego i bezstresowego leczenia w naszym gabinecie stosujemy najnowocześniejsze znieczulenia – zapewniają, one całkowitą skuteczność działania oraz komfort pracy zarówno dla lekarza jak i pacjenta. Nie używamy tradycyjnych strzykawek ani igieł a znieczulenie wykonujemy specjalnie do tego przystosowanymi strzykawkami niskociśnieniowymi. Pozwalają one na praktyczne bezbolesne podanie znieczulenia. Podczas pracy wyznajemy zasadę „nic na siłę” – jeśli pacjent odczuwa dyskomfort podczas zabiegu, zawsze podajemy kolejne znieczulenie.
Jak wygląda przebieg leczenia zębów? Oto uproszczony schemat:
- pierwsza wizyta: lekarz stomatolog wykonuje znieczulenie strzykawką niskociśnieniową i po kilku minutach rozpoczyna oczyszczanie zęba z próchnicy. U dzieci oraz bardziej wrażliwych pacjentów, lekarz dodatkowo może zastosować żel znieczulający. Po uzyskaniu znieczulenia lekarz usuwa próchnicę z zęba. Podczas każdego etapu oczyszczania próchnicy ząb jest intensywnie chłodzony sprayem wodnym w celu jak najmniejszego urazu dla zęba. Po oczyszczeniu próchnicy lekarz stomatolog osusza zdrowe tkanki zęba i zakłada wypełnienie. Wszystkie etapy wykonywane są w pełnym znieczuleniu i są całkowicie bezbolesne.
Najczęściej zadawane pytania:
- czy ząb po oczyszczaniu próchnicy może boleć? – zdarza się, że w przypadku głębokiej próchnicy ząb przez jakiś czas może reagować na zimne pokarmy i być nadwrażliwy na ucisk. Lekarz stomatolog po zakończeniu zabiegu zawsze informuje o ewentualnej możliwości tego typu reakcji zęba, zwykle wszelkie tego typu objawy jeśli wystąpią to wycofują się samoistnie w okresie 1~3 tygodni od zakończenia leczenia.